xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

A marshmallow is toasted over a campfire. Is this a physical or a chemical change? Claim: Evidence 1: Reasoning 1: Evidence 2: Reasoning 2:
Directions: Create a story, poem, rap, or any other form of expression based on the image.
What was the focus of John James Audubon's work?A) BirdsB) PioneersC) RiversD) Native Americans​
Marcus purchase a 12 lb bag of Trail Mix he paid $10.80 find the price per pound​
plz help due in 30mins
The angels, not half so happy in heaven, Went enıying her and me-Yes!- that was the reason (as all men know. In this kingdom by the sea) 25 That the wind came o
Christina used 1 5/8cups of shampoo to wash her hair 13 days. How many cups of shampoo did she use to wash her hair 1 day?
Helpp!!! Only three multiple choice questions!!!!!!^^^^^
Which system of linear equations appears to have a solution of (3,0)?
Need help ASAP Thanks + BRAINLIST only for correct answer 1.What piece of advice can you give to those who are being bullied?