1111111Ana11111111 1111111Ana11111111
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Original cost: $62; Markup %: 35%

Respuesta :

kdm2
kdm2 kdm2
  • 03-04-2018
$81 is the answer :)
Answer Link
Arely1222
Arely1222 Arely1222
  • 03-04-2018
The answer is 21.70. You need to multiply 62 by 35 you will then get 2170. You divide 2170 by 100. Your answer would be 21.70
Answer Link

Otras preguntas

$4.80 for 6 cans unit rate
What are the pros and cons of using the internet in a medical office setting
Write a unite rate for the situation. 9 strikes in 3 innings. 117 points in 13 minutes.
Which of the following is an example of climate? A. A sudden snowstorm resulted in subzero temperatures and 30 cm of new snow. B. In southern California, tempe
how have third parties been important in american history
Find the quotient 12,3 A. 15 B. 4 C. 2 D. 9
in his book the prince niccolo machiavelli advises that a wise ruler is one who
The coin box of a vending machine contains $6.20 in dimes and quarters. There are 32 coins in all. How many of each kind are there?
12.38 in expanded form
2 dived by 440 eplain please